Rocznica Chrztu Polski, święto Konstytucji, Dzień Strażaka 3 maj 2016r.

4 maja 2016


Gmina Komarówka Podlaska 03 maja 2016 roku obchodziła uroczystości upamiętniające 1050 rocznicę Chrztu Polski, obchody święta Konstytucji oraz Gminnego Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczęto przemarszem delegacji i pocztów sztandarowych przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Łomazy do Kościoła Parafialnego na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Strażaków. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz pod pomnik św. Wawrzyńca, gdzie odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą Rocznicę Chrztu Polski.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu Remizy OSP w Komarówce Podlaskiej, podczas której mogliśmy oglądać części artystyczne przygotowane przez dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Komarówce Podl. Swoje utwory zaprezentowały też zespoły śpiewacze z okolicznych wiosek, a młodzież mogła wziąć udział w Turnieju Sołectw i powalczyć o nagrody. Swoje drużyny wystawiło 10 Sołectw: Brzozowy Kąt, Derewiczna, Kolembrody, Komarówka Podlaska, Przegaliny Duże, Przegaliny Małe, Walinna, Woroniec, Wólka Komarowska i Żulinki. Po zdrowej, ale ciężkiej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Najlepszym Sołectwem i pierwsze miejsce wywalczyli przedstawiciele Wsi Woroniec. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Walinny. Na podium wbiła się Wólka Komarowska uzyskując miejsce trzecie. Czeki dla zwycięskich drużyn o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł wręczył Wójt Gminy Ireneusz Demianiuk, natomiast pozostali otrzymali nagrody pocieszenia w wysokości 300 zł.

Organizatorzy nie zapomnieli też o naszych najmłodszych i zapewnili im darmowy plac zabaw, malowanie twarzy oraz różne gry i zabawy.

Wszyscy spędzili miło i przyjemnie, a co najważniejsze rodzinnie, ten słoneczny i piękny dzień.

Zapraszamy za rok!