Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Komarowskiej to jedna z najmłodszych jednostek powołanych w Polsce.

26 września 2022

A wszystko zaczęło się 23 stycznia 2018r., kiedy z inicjatywy Sołtysa wsi Pana Stanisława Orłowskiego, przy wsparciu Wójta Gminy Komarówka Podlaska Ireneusza Demianiuka, utworzono jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej liczącą 27 druhów strażaków.

Na zebraniu, na którym obecni byli Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk i Komendant PSP w Radzyniu Podlaskim Franciszek Filipiuk, powołano zarząd, w którego skład weszli:

Pan Stanisław Orłowski – Prezes Zarządu,

Pan Sebastian Sałuch – Naczelnik,

Pan Paweł Orłowski – Skarbnik,

Pan Grzegorz Żurakowski –

Sekretarz oraz dwóch członków:

Pan Wiesław Radczuk i Pan Jakub Magier.

Dzień 25 września 2022r. to kolejne ważne wydarzenie, które wpisze się w historię tej młodej ale prężnie działającej jednostki OSP. Tego dnia spotkaliśmy się by oficjalnie otworzyć i poświęcić nowo wybudowany budynek remizy, a także zwieńczyć trud i wysiłek jaki mieszkańcy wnieśli by tego dokonać. W dniu tym został przekazany i poświęcony samochód ratowniczo-gaśniczy, dzięki któremu jednostka będzie mogła w pełni zaangażować się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym w Komarówce Podlaskiej, dziękując Bogu za opiekę i prosząc o błogosławieństwo na trudy strażackiej służby.

Dalsza część odbyła się na placu nowo wybudowanej remizy OSP w Wólce Komarowskiej, gdzie nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, poświęcenie budynku oraz nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, Starosta Radzyński, Szczepan Niebrzegowski, Prezes OSP Stanisław Orłowski oraz odczytano list Wicewojewody Lubelskiego Roberta Gmitruczuka.

Po części oficjalnej był też czas na piknik rodzinny przy grillu oraz animacje dla najmłodszych.

 

Dziękujemy Jednostce za poświęcenie i zaangażowanie w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękujemy, że jesteście ostoją bezpieczeństwa dla lokalnej społeczności, że stanowicie źródło wzorowych postaw dla dzieci i młodzieży. Życzymy wszelkiej pomyślności oraz poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Oby służba drugiemu człowiekowi była dla Was źródłem osobistej satysfakcji. Niech Święty Florian nieustannie otacza Was Swoją opieką i bezpiecznie prowadzi przez trudy strażackiej służby. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi, a braterstwo i zaufanie współtowarzyszy, pozwala wzajemnie się chronić od wszelkich niebezpieczeństw.

 

 

Urząd Gminy Komarówka Podlaska

Adres ul. Krótka 7 21-311 Komarówka Podlaska
Telefon 83 35 35 004
E-mail Sekretariat:
komarowka@home.pl
Wpłaty Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim oddział Komarówka Podlaska
80 8046 1070 2003 0450 1859 0001
Nabywca Gmina Komarówka Podlaska Ul. Krótka 7 21-311 Komarówka Podlaska NIP: 5381850234 REGON: 030237575
Odbiorca Urząd Gminy w Komarówce Podlaskiej Ul. Krótka 7 21-311 Komarówka Podlaska NIP: 5381553565 REGON: 000545811
Poprawny CSS!