ZŁOTE GODY

22 listopada 2023

Jubileusz Złotych Godów to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. W tym niecodziennym wydarzeniu odznaczono 8 par małżeńskich z Gminy Komarówka Podlaska.
19 listopada 2023 r. w Gminie Komarówka Podlaska odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Komarówka Podlaska otrzymały w tym dniu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia otrzymali małżonkowie, którzy ponad pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu.
Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta RP pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.
Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się Mszą Święto w intencji Jubilatów w Kościele Parafialnym p/w NSPJ w Komarówce Podlaskiej która odprawił Proboszcz Parafii Ksiądz Dziekan Mieczysław Pociejuk.
Część oficjalna odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Komarówce Podlaskiej. Dostojni Jubilaci zostali uhonorowani medalami Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, przekazanymi na ich ręce przez Wójta Gminy Komarówka Podlaska Ireneusza Demianiuka w asyście Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Maksymiuk-Mitońskiej oraz Ks. Dziekana Mieczysława Pociejuka.
Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na uroczysty obiad na którym nie mogło zabraknąć toastu wzniesionego lampką szampana, a z myślą o Jubilatach przygotowano także pyszny tort. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

Odznaczeni Jubilaci

  • Państwo Danuta i Franciszek Giejowie
  • Państwo Janina i Andrzej Klimiukowie
  • Państwo Jadwiga i Heronim Korszeniowie
  • Państwo Jan i Janina Kulawcowie
  • Państwo Halina i Marian Sadowscy
  • Państwo Halina i Edward Wołodkowie
  • Państwo Teresa i Lech Wołowikowie
  • Państwo Jadwiga i Franciszek Zacharukowie

Pragniemy złożyć Państwu jeszcze raz z serca płynące gratulacje i życzenia.
Życzymy wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych Jubileuszy.
Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego dnia.

 

Zdjęcia wykonał fot. Krzysztof Mazur – Studio Fotograficzne FOTO-KRZYŚ

 

Urząd Gminy Komarówka Podlaska

Adres ul. Krótka 7 21-311 Komarówka Podlaska
Telefon 83 35 35 004
E-mail Sekretariat:
komarowka@home.pl
Wpłaty Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim oddział Komarówka Podlaska
80 8046 1070 2003 0450 1859 0001
Nabywca Gmina Komarówka Podlaska Ul. Krótka 7 21-311 Komarówka Podlaska NIP: 5381850234 REGON: 030237575
Odbiorca Urząd Gminy w Komarówce Podlaskiej Ul. Krótka 7 21-311 Komarówka Podlaska NIP: 5381553565 REGON: 000545811
Poprawny CSS!